Sunday, November 16, 2014

Korteri remondi update

Lõpuks jätkame remondi teemadel postitamisega. Kuigi oleme juba üle poole aasta korteris sees elanud siis pole remont sugugi veel 100% valmis. Remont on hetkel tegelikult arenenud oluliselt kaugemale kui all olevatel piltidel näha. Need pildid pärinevad 10.maist 2014. Sellel hetkel oli siis elutoas ja köögis seinad tapeeditud ja parkett maas, samuti oli tehtud ka uus lagi.Vannitoas olid ka asjad lõpetatud, seinad ja põrand plaaditud kuid lae lõpetasin alles oktoobris. Kogu korteris on ühesugune laminaat parkett, põranda liistud on parketiga samas toonis. Parketi paigaldus läks väga kiiresti ja tegime selle kahekesi kuna osad read pikad siis üksinda paikapanek keeruline. Lae tegemine jällegi ei olnud nii lihtne ja seetõttu on magamistoas üldse lõpetamata. Nimelt paigaldasin elutoas lakke reikad mille külge siis mdf lae plaadid 800x300mm (Ehituse ABC). Reigaste panek käis siis perfo puuriga ning tüüblitega, siis kui kõik reikad olid lakke kinnitatud asusin neid loodiga rihtima et lagi lainetama ei jääks. Pärast perfoga päevotsa möllamist andsid käelihased (imestasin et need üldse mul on) järgmine päev veel tunda. Loomulikult on algsetest suurepäerastest ideedest paar väljapraagitud kuna a) nende teostamine oleks olnud liiga aja ja raha kulukas, b) tulemus ei olnud selline nagu ette kujutasime. Üks nendest siis oli vannitoale liugukse paigaldamine, see oli liiga suur ettevõtmine. Uurides seda kuidas õige lahendus sellisele uksele peaks olema saime selgeks, et korter on liiga väike. Ehk sein oleks läinud liiga paksuks ning oleksime kaotanud väärtuslikke sentimeetreid vannitoas. Teiseks asjaks millest loobusime oli foototapeeet elutoa seinas kus hetkel siis on siniste ja lillade lehtedega tapeet. Nimelt oli tellitud fototapeet meil olemas ning panime selle seina, kuid siis nägime, et see mitte ei sobi. Kaotasime küll raha, kuid elu selle seinaga oleks olnud raske. Siis sõitsime kiiresti bauhofi, kust võtsime tapeedi, mis nii meile kui ka meie külalistele on meeldinud.

Monday, March 10, 2014

Seinte ehitus

Lõpuks alustasime siis seinte tegemist. Esimesena panime paika vannitoa ja elutoa vahelise seina karkassi ja siis kips peale.
Kuna kõik seinad mis alles jätsime on jubedalt kõverad nii vertikaalis kui horisontaalis siis otsustasime osad neist katta kipsiga.
köögis katsime kõik seinad kipsiga v.a siis välis sein.
Elutoas panime ka seina kipsiga üle, kuna sinna tuleb fototapeet ja ilusama tulemuse saamiseks vaja sirget aluspinda.
Muidu käiks kipsi paneks kiirelt, kuid laepaneelid on nii kõvad et tavalise trelli ja kivipuuriga auku ei tee, kuhu kipsi vöö kruvide või tüüblitega kinnitada, õige valik on perforaator nt ramirendist.



vannitoa sein tuleb paksem, kuna plaani on panna seinasisene lükanduks. eestis need nii levinud ei ole, kuigi ma ei mõista miks. Ameerikas samas on need väga tavalised asjad.
igatahes meie tahame seda praktilistel põhjustel mitte seepärast et ameeriklased nii teevad.
Ukse süsteem on täiesti tavaline lükandukse oma, mis teisiti on wc ukse lukk. Kui tavalisel uksel on nupp 1,5-2 cm kõrge
siis sellel uksel peab olema süvistatav et uks saaks 100% seina sisse minna.


Tuesday, January 28, 2014

Mõned ideed

Ispiratsiooniks :D





Rasmuse idee vannituppa termopuidust laudpõrand.  Miks mitte, kui liigapalju vett peale ei aja siis ei tohiks midagi juhtuda.
(2 viimast pilti parquet.ee)


Põrandate tegemine paneelmajas

Kuna vana põrand sai paneelini ära kistud, siis on vaja kuidagi uus teha. Alguses mõtlesin, et laagidest, kodus oleme vendadega nii teinud ja põrandad on täitsa sirged ja asjalikud.
Korteris aga on see aluspõrand nii kõver, et laagidega läheks minu arvates väga jamaks. Teine mõte oli, teeks ujuvpõranda.
Kergkruus alla ja betoon peale valada. idee on hea ja lihtne aga kui põranda pindala on 24 m2 ja betoonikihi paksus umbes 5cm siis arvutus näitab, et kulu on 1,2..1,5 m3 betooni. Ehk kui betooni erikaal on nii 1,8-2 ja vahest rohkem siis 3 tonni segu üles neljandale korrusele tassida ei ole väga lõbus.
See tõttu otsisin internetist ja leidsin mõtteid, et kergkruus alla ja põrandakips peale. Ühtki suurt puudust ma ei leidnud, sest põrandakips on tugev ja läbi ei vaju. Samas on sile pind kohe olemas, mingit tasandusvalu tegema ei pea.
Nii saigi Olja oli nv Tallinnas ja siis me 2 kamraadiga läksime laupäeval Espaki kust võtsin kergkruusa 1500 liitrit ja siis silbetisse, kust võtsin põrandakipsi. Kergkruus pidi tulema kell 11 ja kips 12 nii oli veel aega, et prügi alla maja ette tassida, kust pärast siis kaubikusse ja maale kütteks viia.
Siiani on olnud selle põranda ehituse kõige raskem osa materjalide üles neljandale korrusele tassimine. 30 kotti kergkruusa läks kiiresti nii 20-30 minutit, 23 tahvlit kipsi aga poolteist tundi. Aega kulus, kuna korraga sai võtta ühe plaadi (30kg) ja trepikoda on kitsas mistõttu oli kolme inimest vaja tassima.

Kuna käed olid kõigil süldiks muutunud ja niikuinii oli mul vaja tööl käia siis otsustasime päevale joone alla tõmmata.
Pühapäeval läksime tagasi ja alustasime põrandas olevate aukude kinni panemisega see järel kergkruusa laotamisega. Avad põrandapaneelis sulgesime lihtsalt makroflexiga.
Et põrand ikka sirge tuleks siis tõmbasime üle põranda nööri, mille järgi loodida aga ega see midagi juurde ei andnud.


 Hakkasime siis köögi nurgast tulema ja liikusime toa keskosa suunas. Siis aga tuli ühel töölisel idee, et radiaatori torude ümber peaks mingi asja välja mõtlema. Nimelt kui kunagi hakatakse torustikku vahetama siis jookseks mu kergkruus lihtsalt naabrile diivanile.
Siin siis näha esimese päeva lõpp kus siis on esimese kihi plaadid osaliselt põrandale laotatud. 

Monday, January 27, 2014

Lammutame edasi- Põrandad

Nüüdseks siis on vaheseinad ja vannitoa põrand ära lõhutud. Jätkame asjaga mis esimesena kõrvu jäi, kriuksuvad põrandad.
Proovisime alguses seda, et keerasime kruve põrandalaudaesse aga see ei teinud midagi.  Seetõttu kõik kruvid jälle välja ning kiskusin esikus põranda lauad üles.
No üks väike korter saab veel üllatada, põranda laagid olid erineva pikkustega juppidest kokku pandud.  Oli nii 30cm kuni 1,2m jupid. "loodi" oli aetud otstest mingite puidu jääkidega toestades. See pigem on huumorinurga asi aga noh mis teha.
Võtsin siis esikus põranda üles, samalajal proovis Olja köök-elutoa põrandat kruvidega parandada aga ei see aidanud. Mina pidin korraks tööle minema (oli pühapäev) Olja jäi siis kruve välja keerama ja põrandat üles kangutama.
kuna tagasitulles oli kell juba palju siis lammutamisega jätkasime kolmapäeva õhtul kell 18. saime põrand ülesvõetud. Seal oli samamoodi juppidest kokku tehtud. Natukene koristasime ja siis pakkisime asjad selleks õhtuks kokku. Nüüd võis alata ajurünnak uue põranda konstruktsiooni ideedele. 

Lammutamine jätkub- Vannituba

Kui vaheseinad olid maas, siis liikusin edasi vannitoa ja wc kallale, sest kaks eraldi ruumi on mõttetu ruumi raiskamine. Esimese asjana viisime  endisele omanikule pesumasina ära. siis järgnes raskem osa- Vann. unustasin vist mainida, et korter asub neljandal korrusel. Igatahes neli meest ja vann oli all maja ees autos.
Järgnes seinte lammutamine. Kui inimesed teaks kui palju asbesti vannitoa seintes on siis nad vist kortereid nii väga enam ei ostaks.
Maskid ees, proovisime võimalikult vähe plaate lõhkuda, et ei tolmaks aga noh võimatu. Asbest plaadid on metall karkassi külge needitud. Õnneks palju neete sai meisliga maha lüüa aga need mis seina keskel, nende ligi ei pääse. Paartundi tööd ja oli ka vannituba laiali, ruumi tunduvalt rohkem. Nimelt on ju vannituba majja sisse tõstetud, mitte ehitatud. Seetõttu on  hoone bet. seinte ja vannitoa asbestist seinte vahel tühjaruumi umbes 10- 15 cm. Sama kehtis ka ventilatsiooniga, vannitoa seinas oli vent. rest aga ühendatud ta hoone vent šahtiga ei olnud. Šahti ava oli seina taga ja õhk siis liikus sinna nii kuidas ise sai.
Kui seinad maas siis oli järgmine töö jalgeall- vannitoa põrand.
Vannitoa põrand oli ikka need samad pruunid saviplaadid. Ostsin poest spetsiaalselt betoonile mõeldud lõikeketta, kuid see ei teinud midagi, põrand irvitas vastu. Ei midagi muud kui haamri ja meisliga plaate toksima ja alumist betoonplaati lõhkuma, vahepeal lõikasin rellakaga armatuuri ja edasi. Jube tüütu, terve päev kükitasin ja toksisin betooni. kuid see vaev tasus end ära, põrand lõhutud võis jälle prügi hakata vedama.  Samalajal puhastasid Olja koos emaga seinu vanast tapeedist. Õnneks ei ole väga palju kihte maksimaalselt viis, nii et seina niiskeks ja pahtlilabidaga puhtaks.  Mõni koht on raskem see võtab tempot maha, kuid naised on tublid ja töö edeneb.
Vahepeal oli kõrvaltuppa tekkinud hunnik puitmaterjali, ning sektsioonkappki ootas lammutamist. Pidime käima neli korda kaubikuga enne kui kõik puhtaks sai.

Vannitoas jäi silma aga üks jube asi, kanalisatsiooni püstak. Nimelt on tegemist selle musta ja koleda malmist toruga, mille sissejooksu kohad ( ehk siis wc poti ja vanni ära voolu ühendus koht) on minu jaoks väga valedes kohtades. Wc poti äravoolutoru on liiga pikk ning eraldi vahetada ei anna, tuleb seinast umbes 40cm kaugusele. Alguses tekkis soov muuta wc poti suund, kuid kuna püstakut vahetada vist ei saa siis jääb see ära. Probleem tekkis ka vanni äravooluga. Alguses oli idee, et paigaldan põrandale trapi, et kui midagi juhtub nt pesumasin läheb katki vms, siis voolaks vesi kanalisatsiooni. Kuid seda teha ei saa, sest äravoolu ava püstakuküljes on põrandapinnast kõrgemal. Igatahes pole veel leidnud kedagi kes oleks nõus püstakut vahetama, väidetakse et ei jää pidama vms.
Massaazi dužži ei saa panna, kuna veerõhk majas ei ole piisavalt kõrge, vaja on minimaalselt 1bar aga seda 4ndal korrusel ei ole. Igatahes teeks ja saaks vägeva vannitoa, kuid vanad ehitusvõtted takistavad. 

Korteri remondi algus ehk lammutamine

Lammutamist alustasime sisseehitatud kapi lõhkumisega, kuna see tekitas nii kitsa koridori esiku ja köögi vahele, et toidukottidega sealt vist läbi ei mahuks.
Siin on kiire plaan ei viitsinud autocadis teha aga pm on arusaadav.
Hakkas siis lõhkumine pihta, esmalt kapp, siis vahesein köögi ja endise magamistoa vahel ning sein esiku ja magamistoa vahel.  Lõpptulemus peaks olema selline.
Vaheseinte lõhkumine

Õnneks on tegu selliste tuhaploki moodi materjaliga mis umbes iga 80cm tagant on armeeritud 1 püstvardaga.  Esimene päev proovisin toorejõuga, kui siis käisin Cramos võtsin piikvasara 27.nda õhtul esmaspäeval tagasi) kokku 10  euri. töö läks kiiremini, kuigi pärast naabrid kurtsid et jõulude aeg ikka nii ei tasuks teha :D. Lammutamine ise ei ole raske, kuid pärast on seda prügi ikka meeletult, lisaks veel uksepiidad ja kapi materjal.

Sunday, January 26, 2014

Ostsime Korteri :D :D

20. detsembril 2013 saime korteri omanikeks. Suht šokk oli korterisse sisseastudes, mällu oli jäänud nagu natukene suuremana.
Asub korter siis Jõhvis, Narva maantee lõpus. maja on ehitatud 1973, 5 korrust, 3 sissekäiku.
Meie korter asub 4.ndal korrusel  keskmises sissekäigus.
 Korteris siis 2 tuba, väike köök  pisike vannituba ja wc kokku 37,5m2. Mida on ikka vähe võrreldes sellega, et mul kodus on ainuüksi köök 47 m2 ja Olja korter emaga on 60m2 umbes.
Õnneks korter oli suhteliselt normaalne, sesmõttes et hoitud, mitte ära lagastatud. Köögis oli hiljuti värvitud ja  üks pistikupesa ning kolm lülitit kaasaajastatud. Samuti tundub korter soe, vb aknaalused peab ülevaatama aga midagi hullu ei ole.
Samas jälle põrand kriuksub, seinas on tapeet  aastast 1985, sektsioonkapp hõlmab umbes 4m2, laest koorub värvi jne.
 Ees ootab kõva remont.